Prekių katalogas

Kas yra dezinfekcija ir sterilizacija

  • Kas yra dezinfekcija ir sterilizacija

    Trumpai apie DEZINFEKCIJĄ ir STERILIZACIJĄ

    Senas, kaip pati manikiūro paslauga, klausimas apie dezinfekciją ir sterilizaciją „kas po ko seka?“, ir „kaip gi teisingai atlikti darbo vietos ir įrankių dezinfekciją bei sterilizaciją?“.

    Trumpai kalbant seka būtų tokia:
    1) Pasibaigus paslaugai (arba prieš kiekvieną naują klientą) būtina sutvarkyti savo darbo vietą ir dezinfekuoti darbo paviršius tam skirtomis biocidinėmis priemonėmis (pvz. populiariausia priemonė ADK-611 ir kiti).

    2) Visus vienkartinius įrankius išmesti (dezinfekuoti prieš išmetimą nebūtina).

    3) Visus daugkartinio naudojimo įrankius reikia pamerkti paruoštame biocidiniame dezinfekciniame tirpale (atskiesti dezinfekcinį koncentratą būtina TIKSLIAI pagal jo naudojimosi instrukciją ir tiksliai tiek laiko, kiek parašyta jo naudojimosi instrukcijoje). Mirkyti reikia cheminėms medžiagoms atspariuose vonelėse.

    4) Išėmus įrankius ir dezinfekcinio tirpalo po tiek laiko, kiek reikėjo juos ten laikyti, nuplauname įrankius po šiltu, tekančiu vandeniu. Nevenkite plovimo metu naudoti minkštus šepetėlius, jų pagalba išvalysite įrankius nuo biologinių likučių, dulkių, priskretusių nešvarumų. Šis veiksmas reikalingas tam, kad sterilizuojant įrankius karšto oro sterilizatoriuje ant įrankių likę nešvarumai neprikeptų prie įrankių. Jeigu taip nutiktų, sterilizavimas būtų laikomas neįvykusiu, o ant įrankių rastumėte rudis primenančias dėmes.

    5) Tokiu būdu kruopščiai nuvalytus įrankius reikia palikti išdžiūvimui ant vienkartinio rankšluosčio arba vienkartinės servetėlės (daugkartiniai netinka). Tik tuomet kai įrankiai pilnai išdžius galime juos ruošti sterilizavimo procedūrai karšto oro sterilizatoriuje.
    PASTABA 1: Būtina įsitikinti, kad įrankiai pilnai išdžiūvo tam, kad jeigu likusi ant įrankių drėgmė pateks į voko vidų, kuriame sterilizuosite įrankius karšto oro sterilizatoriuje, sterilizacija neįvyks pilnai, ir vidinis indikatorius nepakeis savo spalvos. Tai bus laikoma neįvykusia įrankių sterilizacija ir įrankius reikės sterilizuoti dar kartą.
    PASTABA 2: Sudėtinius įrankius, tokius kaip žnyplutės, žirklės (kalbama apie įrankius, kurie nėra vienalyčiai) būtina sterilizuoti visiškai išskleidus. Šis veiksmas reikalingas tam, kad kuo didesnis įrankio plotas būtų išsterilizuotas, ir neliktų uždengtų įrankio vietų).
    PASTABA 3: Įrankius džiovinti galima ne tik padėjus ant vienkartinio rankšluosčio. Juos galima džiovinti ir karšto oro sterilizatoriuje, tokiu atveju nustatykite sterilizatoriaus temperatūrą ties 60-70 ° laipsnių žyma.

    6) Dezinfekuotus, nuplautus ir išdžiovintus įrankius sudedame į sterilizavimo voką, kartu įdedame ir vidinį sterilizacijos indikatorių. Voką užklijuojame. SVARBU: negalima perkrauti voko per daug. Įrankių voke turi gulėti tiek, kad jie neuždengtų vienas kito. Sterilizavimo laikas yra griežtai ne mažiau negu 60 minučių, ir ne žemesnėje negu 180 ° laipsnių temperatūroje. Pasibaigus šiam laikui, tiek išorinis, tiek vidinis indikatoriai turi pakeisti savo pradinę spalvą, pakeitęs spalvą indikatorius liudiją apie įvykusią tinkamą įrankių sterilizaciją.
    PASTABA apie sterilizavimo vokus: sterilizuoti instrumentus galima pirktose vokuose, pačių padarytuose vokuose iš krepinio popieriaus pagal higienos įstatyme nurodytas schemas, arba sterilizuoti įrankius be įpakavimo.
    PASTABA apie sterilizavimą be vokų: šis būdas yra galimas tik tokiu atveju, jeigu išsterilizavus įrankius be įpakavimo tuoj pat juos panaudosite. Tokiu būdu sterilizuotus įrankius negalima naudoti praėjus 2-3 valandoms po tokios atviros sterilizacijos.

    7) Pasibaigus sterilizacijos procesui pažymėkite šį sterilizacijos procesą STERILIZATORIAUS DARBO ŽURNALE, taip pat atplėškite voką, išimkite vidinį indikatorių ir įklijuokite jį į žurnalą, kaip įrodymą, kad sterilizacijos procesas buvo atliktas tinkamai.
    PASTABA: nėra privaloma naudoti pirktą žurnalą, galima atspausdinti Lietuvos respublikos sveikatos apsaugos ministerijos patvirtintą žurnalo formą. Atsisiųsti galite čia.

    Jeigu turite papildomų klausimų apie dezinfekciją ir sterilizaciją, rašykite mums el.paštu: info@salonams.eu.

  • Naujienlaiškio prenumerata

    Prenumeruok naujienlaiškį ir apie vykdomas akcijas sužinok pirmas Prenumeruoti